Kytarová škola  

"JAK HRÁT NA KYTARU DOPROVODY K PÍSNÍM"

Škola je určena pro zvládnutí základů, ale v závěrečných kapitolách najdete i obtížnější doprovody pro pokročilejší hráče.

Doprovod můžeme zjednodušeně rozdělit na prstovou techniku (vybrnkávání jednotlivých tónů akordu) a úhozovou techniku (údery přes všechny struny). Podle tohoto dělení existují také kytarové školy dvou (někdy proti sobě stojících) stylů – kytary klasické a kytary „táborákové“. Tato publikace se pokouší o spojení obou. Najdete zde oba způsoby, které pak můžete vzájemně kombinovat. Prstová technika vychází v této škole z techniky klasické kytary (nikoli ze stylu fingerpicking nebo hry trsátkem či prstýnky).

Ve zpěvnících (např. “Já písnička“) se setkáváte s textem a akordovými značkami. Méně už s podrobnějším popisem toho, jaký druh doprovodu k písničce zvolit. Chybí rovněž různé předehry, mezihry, vyhrávky (nehledě na chyby, které se vesele dál šíří a udržují…). A právě to vám chci v této škole - příručce nabídnout: rozmanité způsoby, jak tu či onu písničku zahrát. Každá píseň je totiž jiná a vyžaduje si svůj osobitý doprovod.

Tato kytarová škola vyšla v dubnu 2013 v nakladatelství Rubico.

Na stránkách nakladatelství si ji můžete OBJEDNAT.

 

lada.rehak@seznam.cz

 

Diskusní téma: Kytarová škola

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek