O mně

Jmenuji se Vladimír Řehák (*1966) a jsem učitelem kytary s patnáctiletou praxí.

Vyučuji především klasickou kytaru podle not, ale v poslední době se zaměřuji na písňové doprovody. Jako samouk jsem se učil nejprve akordy k folkovým a jiným písničkám.

Hudební vzdělání  – v roce 2012 jsem maturoval na Olomoucké církevní konzervatoři (obor kytara).

Máte – li zájem mne kontaktovat, napište mi prosím na mail 

lada.rehak@seznam.cz

O mně podrobněji...

Pocházím z malebného lázeňského městečka Luhačovice...na kytaru jsem se začal učit jako samouk v 15-ti. V té době byly mými hudebními vzory Beatles, Simon&Garfunkel, Crosby,Stills, Nash and Young, Javory, český folk, K.Kryl, M.Žbirka. Po studiu v Prostějově jsem odešel do Prahy a kytaře se věnoval jako koníčku. Později jsem pochopil, že mám-li se posunout v kytaře dále, bude nutné naučit se noty. Našel jsem si učitele a zkoušel několikrát přijímačky na konzervatoř (neúspěšně). Začal jsem učit kytaru v kulturních střediscích, zuškách, na základní škole. Po 20-ti letém žití v Praze jsem dospěl k rozhodnutí vrátit se zpět na Moravu. Naskytla se mi příležitost učit v jedné Zuš, dozvěděl jsem se o možnosti studia na Evangelické konzervatoři v Kroměříži, kam jsem byl přijat a započal zde studovat.
 
Kromě klasické kytary se s nadšením věnuji vyhledávání neznámých, zapomenutých a přesto kvalitních písní. Na žánru nezáleží, ale nejblíže mému srdci jsou písně lidové (moravské a slovenské) a z nich vycházející písně folkové.

Pokud jde o ostatní hudební aktivity, v r. 1996 jsem vydal vlastním nákladem kazetu se zhudebněnými texty pro děti (SEDLA SI KVOČNA NA PLANETU), účastnil jsem se několika seminářů Orffovy školy, krátce jsem působil v Alikvotním sboru v Praze. V r.2004/2005 jsem získal 1.místo ve skladatelské soutěži o nejlepší kytarovou skladbu pro děti v kategorii Etudy. V r.2013 mi vyšla publikace JAK HRÁT NA KYTARU DOPROVODY K PÍSNÍM.